Kitaplar

29FD5F41-D976-4F13-969B-B07EB51E5087
ISBN: 9786055745066

Yasak Meyve, Cehennemden Çıkış

Yasak Meyve artık kırmızı değil, yeşil – Dr. Uygar Özesmi yayınladığı ilk kitabı, Yasak Meyve’de insanlığa cehennemden çıkışın anahtarını sunuyor…

Bilineni terkedip bilinmeyene yolculuk cesaret ister. O ilk adımı atmak zor olsa da yetmez… Atılan her adımı yenilerinin takip etmesi gerekir. Dünyada yarattığımız cehennemden çıkmak için şimdi, kararlılıkla ve cesaretle bu yolculuğa başlama vakti geldi!

Yasak Meyve: Cehennemden Çıkış, biyolojik soykırıma son vermek için insanlığı harekete geçirecek motivasyonu bulacağınız bir kitap. Dr. Uygar Özesmi, evrendeki tek evimiz “dünyamızın” yavaş yavaş yok oluşa doğru sürüklenişi ve bundan kurtulmanın yollarını akıcı bir şekilde kaleme alıyor. Özesmi, bu dönüşümü sağlayacak liderlerin aramızda olduğuna üstelik ihtiyacımız olan bilgiye de sahip olduğumuza işaret ediyor.

Kitap, dönüşümün liderlerini ayağa kaldırıp harekete geçirtecek kadar sarsıcı bir gerçeklikle anlatılıyor.  İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu kitap hakkında, “Yasak Meyve: Cehennemden Çıkış, bildiğimizi sandığımız soyut bilgilerin ete kemiğe bürünmesini sağlayarak somutlaştırıyor ve gerçek yaşamdaki çarpıcı yansımalarını ortaya koyuyor” diyor. Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Ömer Madra ise Yasak Meyve için şunları söylüyor: “İklim ve ekoloji krizinin âciliyetini hepimize duyurmak için sözünü ve bedenini çoktan beridir ortaya koyanlardan biri de Uygar Özesmi. Kendisi, gayet yerinde bir zamanlamayla yayımlanan Yasak Meyve ile, artık “geriye hiçbir zamanın kalmadığı” bu dar zamanda, herkesi hemen ayağa kalkıp harekete geçmeye çağırıyor.”

Kitap 2500 adet basıldı ve tükendi. Ancak burada ve arama motorları ile arayıp satan değişik online kitapçılarda hala tek tük bulmak mümkün.

Yeşil Gündem’de kitap kritiği

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s